FIS Pec pod Sněžkou

30. 1. 2017

Oskar poprvé na stupních vítězů!

O víkendu 28.-29.1. se v Peci pod Sněžkou konal další díl Českého poháru dospělých. Jednalo se o dva obří slalomy na černé sjezdovce na Bramberku. Z našeho týmu nastoupili tři závodníci - Anet, Kačka a Oskar.

Všichni již byli unavení z předchozí dlouhé šňůry závodů, ale přesto se naši závodníci neztratili.

První den měla Anet smůlu na los. Trať byla sice poměrně dobrá, ale s číslem 15 už nebyla zdaleka ideální a byla po prvním kole 8. Kačka s číslem 46 zajela slušně a dlouho to vypadalo, že se jí poprvé podařilo dostat do první třicítky na druhé kolo - 30. místo, ale nakonec se ukázalo, že na startovní listině chyběla jedna závodnice, a tak Kačka jela bohužel 31. V druhém kole Anet zabojovala a posunula se na 6. místo, Kačka skončila 26.

Oskar s číslem 27 v prvním kole předvedl velkou chybu na prudké části, ale přesto dojel desátý. V druhém kole předvedl skvělou jízdu a posunul se na třetímísto! Jedná se o jeho první podiové umístění v dospělých, navíc v kategorii FIS.

Druhý den se náš tým ještě o jednoho člena zmenšil. Anet kvůli únavě vynechala nedělní závod. Zůstali tak Kačka a Oskar, který se ale také necítil fyzicky na 100%. Kačka druhý den po opatrných jízdách skončila 34. 

Oskar bojoval opět s vyšším startovním číslem a dostal se na 6. místo po prvním kole. V druhém kole opět přidal, ale stačilo to jen na 5. místo, se ztrátou 2 desetiny na třetího. Přesto to byl vynikající výkon a vyjel si i výborné FIS body (63 a 65)

Nyní nás čeká menší pauza od závodů. Tento týden budeme spíš odpočívat, o víkendu pak začnemě opět naplno trénovat. Oskar 11.2. odlétá do Turecka reprezentovat ČR na Evropský olympijský festival mládeže do Turecka.

Filip se chystá v pátek 3.2. odjet na MS dospělých do Svatého Mořice ve Švýcarsku. 

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

H.

 

Zpět