Harrachov - junioři

30. 7. 2016

Další juniorské soustředění proběhlo v Harrachově.

Na toto soustředění jsme se spojili se skupinou Honzy Fiedlera, celkem se zúčastnilo 12 závodníků (5 chlapců a 7 dívek). Z trenérů byl na soustředění i Filipův trenér Michal Kunst, občan Harrachova, který nám zařídil přístupy na hřiště a doporučil místa na tréninky. Pro naše závodníky bylo soustředění velmi přínosné. Proběhlo v termínu 24.7.-29.7. 2016. Počasí nám vyšlo dobře, až na poslední den, kdy jsme místo obávaného výběhu na mamutí můstek v Harrachově, museli jet do tělocvičny.

Z našich závodníků se zúčastnili Filip, Aneta a Gapina. Filip odjel třetí den na reprezentační soustředění do Zermattu. 

Jednalo se o velmi náročné soustředění zaměřené hlavně na vytrvalost a zlepšení obecné fyzické kondice. Bylo to nejnáročnější soustředění za letní přípravu. Měli jsme několik tréninků na kole, a to jak na delších trénincích, tak v intervalovém tréninku. Dále jsme trénovali na bruslích, kruhové tréninky, crossfit, dynamiku a rychlost. Večer bylo protažení a fyzio s Martou nebo volejbálek. 

Pro chlapeckou skupinu jsme pro tréninky na kole angažovali jako průvodce místního bikera Láďu Kabinu. Jeho volba trasy byla Martinem Štěpánem (poté co tlačil cca 4km z kopce, po ujištění, že to sice bude horší cesta, ale rozhodně to je "jetelný") popsána následovně: " Ty si s sebou vozíš mapu, abys náhodou nenarazil na cestu." Dívky měly trasy o něco jednodušší pod vedením trenérů. Druhý dlouhý výjezd na kole byl s vrcholovou prémií první kategorie na Dvoračkách, každá výkonnostní skupina jinou trasou.Poslední den jsme po deštivém ránu vyrazili do krásné tělocvičny přímo v osadě Jizerka a tam jsme soustředění zakončili crossfitem.

Jeden den jsme si za odměnu jeli zahrát paintball do Kořenova, při kterém toho mnozí naběhali víc než na tréninku.

Celkově soustředění hodnotím velmi pozitivně. Díky spojení s jinou juniorskou skupinou naši závodníci měli možnost porovnat jak jsou na tom v rámci kondiční přípravy oproti svým soupeřům/kamarádům. Pro Gapi, která byla na soustředění nejmladší to byl křest ohněm, ale soustředění zvládla. Občas sice byla na dně sil, ale jak jsme se shodli: "Co tě nezabije, to tě posílí! "

FOTOGALERIE 

H.

Zpět