HEAD VITALINI CUP HERLÍKOVICE

30. 1. 2017

O tomto víkendu 28. – 29.1. se konalo druhé kolo HEAD VITALINI CUPu, tentokrát v Herlíkovicích.  Závodů v obřím slalomu ve věkové kategorii předžáků  a přípravky se zúčastnilo kolem 200 závodníků.

A neztratili se ani naši závodníci a závodnice Sportovní akademie.

V sobotním závodě se nám ve velké zimě a mlze dokonce dařilo VELICE – obzvlášť našim nejmladším závodnicím z kategorie přípravka. Na 2.místě se po oba dva dny umístila Adéla Novakovská, na výborném 5. a 8. místě Eliška Hordossy, na 9.místo pak  vystoupala Natka Machytková a těsně za první desítkou, na 11.místě skončila Elen Holická.  Benjaminek teamu Klárka Křížová se po oba dva dny pohybovala na rozhraní 2. a 3.desítky. V neděli se ještě závodů zúčastnila Ella Kunčíkova a rovnou si připsala výborné 9.místo.

V přípravce chlapců máme pouze dvojí zastoupení, kdy Adam Kučera se v sobotu umístil na 16. a v neděli na 12.místě, Kuba Podhorský obsadil 24., respektive 20.místo.

V sobotu se dařilo i starším předžákyním. Především pak Leontýně Kondělkové, která obsadila 6.místo, v neděli pak bohužel závod nedokončila, MiaGlaister obsadila v sobotu 7. místo, v neděli si o jednu příčku polepšila a dosáhla na 6.příčku celkového umístění.  Julča Hordossy bohužel v sobotu zažila své první DNF, v neděli však zabojovala a vydobyla 8.místo. Nikča Vetrová i Andy Hraníková se po oba dva dny pohybovaly ve třetí desítce konečného pořadí předžákyň.

Krásného medailového úspěchu v sobotu dosáhl Patrik Forejtek, který se umístil na bronzové příčce!, v neděli pak bohužel závod nedokončil..Po oba dva dny se na 19.místě umístil Marek Šimek, 24., respektive 26.místo patřilo Erikovi Roženskému, 29. a 32. potom obsadil Miky Dunka.

Tento víkend si od závodů trošičku oddychneme a budeme si moci odpočinout a potrénovat na další dějství serie HEAD VITALINI CAP, které se bude konat 18. – 19.2 v peci pod Sněžkou....

Zpět