Junioři opět v zahraničí

11. 1. 2017

Juniorský tým se vydal na další tréninkovo-závodní výjezd.

V plánu bylo jet nejdříve závody v Kranjské Goře a Tarvisiu, poté přejet do Sillianu na tři dny tréninku a poslední den byly v plánu dvě SG, kterých se měl zúčastnit pouze Oskar (byly vypsány pouze pro chlapce).

Bohužel Anet po příjezdu do Kranjské Gory onemocněla a museli jsme ji po třech dnech poslat domů bez účasti na jakémkoliv závodě.

Pro Oskara nezačal výjezd dobře. V Kranjské Goře nastoupil do večerního obřího slalomu celkem dobře, ale opět vypadl. Trať nebyla v dobrém stavu. Druhý den v Tarvisiu předvedl jednu z nejhorších letošních jízd ve slalomu a vypadl v první třetině trati. Druhý závod v Tarvisiu rozjel opatrněji, ale technicky lépe a dojel si pro druhý letošní bodovaný výsledek ve slalomu. 

Poté jsme se přesunuli do Sillianu, kde jsme jezdili volně na SG a DH lyžích. Najezdili jsme na nich zhruba 50km a dalších 20km na obřákových lyžích. 

Super-G v St.Lambrecht se stalo menší nominací rakouského týmu na Evropský pohár - přijel celý rakouský B-team pro rychlostní disciplíny, kanadský B-team a další velmi dobří závodníci. Mezi předjezdci se objevily rakouské závodnice ze světového poháru - Elizabeth Gorgl, Miriam Puchner a Ramona Siebenhofer. Super-G bylo kvůli nedostatku sněhu v horní části trati poměrně krátké a lehké, ale na ledovém podkladu. Oskar zajel oba závody slušně, i když stále má rezervy, tak jeho výkony na první závod v SG v juniorech to nebylo špatné. Ztráty těsně za 4 vteřinami na nejlepšími nebyly velké. 

Závodu v St. Lambrecht se zúčastnil i další závodník SA Jan Ouvín, který dojel oba závody se ztrátou přes 3 vteřiny. Oba kluci nebyli úplně spokojeni, ale nepředvedli špatné výkony.

V příštích třech týdnech nás čekají závody v ČR - Karlov, Albrechtice, Špindl, Pec pod Sněžkou.

Příští závod - Karlov 14.-15.1.

Buďte dobří

Honza

 

Zpět