Letní soustředění lyžařů běžců

9. 8. 2016

Letní soustředění lyžařů běžců

Od začátku letních prázdnin jsme se téměř nezastavili. Děti absolvovaly tři soustředění. Hned první prázdninový týden na Máchově jezeře - tradiční soustředění zaměřené na horská kola, běh, kanoistiku a windsurfing. Centrální soustředění na Krásné u Jablonce nad Nisou 11.7. - 16.7. a soustředění na Třech Studních  1.8. - 5.8.  zaměřené na běh, horská kola, kolečkové brusle a kanoistiku. Protože články ze  soustředění vždy píší trenéři, řekla jsem si, že poprosím děti, aby akce zhodnotily  sami.  Hodnocení Standy Heczka ( účastníka všech tří akci ) si můžete přečíst níže.

Prázdninový trojboj    ( jak to vidí Standa Heczko )

V průběhu července a začátku srpna proběhla tři soustředění lyžařů běžců. Hned potom, co jsme dostali vysvědčení jsme všichni natěšeně očekávali  odjezd na Mácháč. Když už jsme vyrazili, nechali jsme všechny starosti za hlavou a těšili se na báječné a s Lubošem někdy i dobrodružné výlety.  Za toto soustředění jsme prožili spoustu silných zážitků. Jak poznávání hradů, které byly zatraceně daleko a díky Panu Šnajdrovi byly delší, ale o to horší cestou. Také jsme pochopili, že říkat, že nebude pršet je zatraceně blbé, zvláště když přijede zmáchaní a navíc stan spíš připomíná akvárium. Dále nás také Luboš naučil spoustu tanečních triků, o kterých doufáme, že je v životě nevyužijeme.

Soustředění na Krásné zprvu krásné zas tak nebylo, ujetí 60 km s tím, že další týden budeme opět trénovat. Nakonec jsme si ovšem soustředění užili, jak poznávání Jizerských hor, okolí Jablonce nad Nisou, tak i závody na kolech, orientační běh a sjíždění zatraceně divoké řeky Jizery.

S patřičným zklamáním jsme zjistili, že ve Třech Studních jsme opravdu žádnou studni nenašli, ale spíš se nám tu z ničeho nic zjevil rybník. Nejvíce nás nadchla Vysočina aréna, kde jsme mohli trénovat na kolečkových bruslích v doslova světových podmínkách.  Když už nás trénování omrzelo, odreagovali jsme se na singltrecích všech obtížností.  Nakonec jsme všechna soustředění s úsměvem přežili, někteří popravení, nemocní nebo nachlazení. Ale i po hodně průšvizích si vážíme práce trenérů a že  to s námi přežili.

Zpět