MČR a Mistrovství Slovenska

4. 4. 2017

Ukončení závodní sezony juniorského týmu proběhlo sérií závodů od 25.3 do 2.4

Nejprve jsme se vydali v sestavě Kačka, Anet, Oskar a Honza Ouvín na Štrbské Pleso, kde proběhlo mistrovství Slovenska.

Podmínky tam byly vynikající, počasí výborné, sjezdovka ve skvělém stavu.

První den se jel slalom, za účasti Veroniky Zuzulové, Andrease Žampy, Matěje Falata a dalších. Slalom byl docela dlouhý, přes 70 bran. Chlapcům stavěl Tomáš Žampa a postavil velmi náročný slalom, který málokdo dokončil. Nepodařilo se to bohužel ani Oskarovi, ani Honzovi, dokončil ho pouze Filip. Ten nakonec díky výbornému druhému kolu skončil čtvrtý a sjel si nejlepší body v SL. Dívky dokončily obě, ale Veronika Zuzulová ukázala, že nepřijela brzdit a po prvním kole ujela druhé o 3 vteřiny, a tak to byl závod o umístení a dobrý pocit a ne o body. Aneta nakonec 18. a Kačka 30. místo

Na obří slalom se naši závodníci těšili mnohem víc, ovšem pouze do doby, než se dozvěděli, že opět staví Tomáš Žampa, a to oběma kategoriím. Znamenalo to 2 DNF v prvním kole (Aneta a Oskar), několik bran před cílem. Honza, Kačka a Filip dojeli. Honza se svou jízdou nebyl spokojen a stačilo mu to na 10. místo. Kačka skončila 27., když se poprvé dostala mezi nejlepších 30 pro druhé kolo. Nejlepší výkon předvedl Filip, který skončil druhý.

Po závodě na Štrbském Plese jsme se přesunuli do Koutů, kde se konaly dva slalomy FIS Českého poháru. Bohužel byl zrušen obří slalom pro nedostatek sněhu. První den jsme po náročném programu na Štrbské Plese odpočívali, dali jsme kondiční trénink a hrál se fotbálek na blízkém hřišti se spřátelenými týmy. Druhý den jsme potrénovali slalom na výborné pistě a nálada byla výborná, na trénink už dorazil i Adam. Ovšem druhý den ráno jsme se probudili do úplně jiných podmínek, vyšší teploty způsobily, že povrch zmrzl, ale pouze do hloubky několika milimetrů a po prvních několika chlapcích byla trať v katastrofálním stavu a s každým dalším závodníkem byla horší a horší. V cíli si hned závodníci vymysleli hru, kdo dojede a není poslední je hrdina (moc lidem se to nepovedlo). Výsledkem bylo zrušení prvního kola po 30-ti závodních a jeho opakování za 3 hodiny, až se oteplí a na trať půjde použít salmiak. V opakovaném závodě byla trať lepší, i když díky nedostatku techniků, ne o moc. Prohlídka prvního kola byla v 7:15, konec druhého kola mužů v 16:45, celkem osm a půl hodiny na kopci.

Nejlépe jel Honza, když skončil čtvrtý. Adam s Oskarem vypadli. Holky zajely průměrně a Anet skončila 16., Kačka 32. 

Druhý den dopadl velmi podobně, naštěstí už organizátory napadlo vše posunout už den předem, takže prohlídka byla až v 10h. Honza dojel na pátém místě, Oskar vypadl, Adam po větších chybách skončil v poli poražených. Anet sjela slalom dobře a vyjela si 15. místo a nejlepší body v sezoně. Kačka opět 32.

Důležité bylo, že před MČR jsme díky pravidelnému bodování drželi první místo v Českém poháru týmů!

MČR

Jak již to každoročně bývá, MČR se koná v termínu nejposlednějším. V plánu byl slalom, obří slalom, SG a kombinace. Už při páteční prezentaci ale bylo skoro jasné, že vzhledem k předpovědi budeme rádi když se odjede slalom a obřák.

Náš tým nastoupil v kompletní sestavě - Anet, Kačka, Honza, Filip, Oskar a Adam. 

Slalom se jel na poměrně dobré trati, díky velkému množství salmiaku. Dívky slalom rozjely slušně, Anet po prvním kole na 29. pozici. Do druhého kola se rozjela rozhozená a hned ve čtvrté bráně vyjela z trati až do mužského slalomu. Do trati se ještě vrátila a předvedla výbornou jízdu, ale ztráta z vrchní části trati byla obrovská, přesto jí výkon stačil na 24. místo. Kačka v druhém kole také chybovala a celkově skončila 35.

Chlapci měli vyšší očekávání a některým se povedlo je naplnit. Nejlépe jel opět Honza, 11. místo a 6. v rámci MČR. Filip o dvě místa za ním v obou kategoriích. Adam v prvním kole udělal chybu a nedostal se do první třicítky a v druhém svou jízdu pokazil ještě více. Oskar nedojel první kolo.

Obří slalom byl ve znamení ještě vetšího čekání než slalom. Pojede se, nepojede se, kde se pojede, kdo první.... nakonec si trenéři vzali salmiak a napreparovali si trať sami a pro muže byl závod dobrý. Ženám trať solili organizátoři a chemikálií šetřili, a tak trať nebyla nic moc. Na druhé kolo ještě organizátoři "vyšperkovali" ženský závod tím, že jeli v trati druhého kola mužů (která už zdaleka nebyla v ideálním stavu).

Nejlépe z našich dojel, dle očekávání Filip, 4. místo v rámci MČR, ale pro něj bylo lehkým zklamáním. Honza dojel celkově 12. a mezi čechy 7. Pozitivním momentem byl i Oskarův výkon, kterému se povedlo hlavně druhé kolo, do kterého vyrazil jako první a dostal se na 25. místo celkově. Adama v rozbité trati bolelo koleno a přestože první kolo dokončil, do druhého už nenastoupil. 

Anet předvedla jeden ze svých lepších výkonů této sezony v obřím slalomu a dojela na 12. místě, sedmá mezi češkami. Pochvalu má hlavně za bojovný výkon. Kačka bojovala s tratí i vysokým startovním číslem. Nakonec skončila 35. Za zmínku stojí, že trať druhého kola nebyla hodna mistrovského závodu, o tom svědčí i počet DNS ve druhém kole mezi dívkami - 10.

Zde naleznete články ke všem předchozím českým závodům.

Tím je závodní sezona juniorského týmu ukončena.

Děkuji všem závodníkům, rodičům, Evě za snahu, podporu a pomoc. 

H.

 

Zpět