MČR dospělých Špindlerův Mlýn

4. 4. 2016

Stříbrná medaile z MČR pro Filipa Forejtka

Samotnému Mistrovství ČR předcházely ještě závody v Koutech – slalom a dva obří slalomy. Účastnili se jich oba naši junioři – Filip a Anet. Slalom ani jednomu nevyšel, Anet vypadla a Filip po slušně rozjetém prvním kole udělal velkou chybu ve druhém a skončil desátý.

Obří slalomy našim závodníkům sedí mnohem více. Filip skončil v prvním závodě pátý a ve druhém čtvrtý. Filipovi neseděly podmínky v Koutech, určitě myslel na vyšší příčky, ale podal slušné výkony. Anet také zajela dobré výsledky, první den skončila patnáctá a druhý den dokonce devátá! V obou kategoriích se zúčastnili závodníci ze Slovenska, Polska, Rakouska, Běloruska, Nizozemí, Maďarska a Bulharska.

Po druhém obřím slalomu následoval přejezd do Špindlu na Mistrovství České republiky. Zároveň to bylo i Mistrovství Polska, takže tu byli i nejlepší Poláci. Na závody se sešla velmi dobrá konkurence nejlepších českých závodníků, ke kterým se přidali i zahraniční účastníci. Nepřijela pouze Šárka Strachová, ale byli zde: Kryštof Krýzl, Martina Dubovská, Kateřina Pauláthová, Ondra Berndt a další.

První den se mělo jet SG. Bohužel už pár dní dopředu předpověď ukazovala špatné počasí. Ráno bylo vše připraveno, absolvovali jsme dokonce prohlídku, ale hned po prohlídce bylo SG bez náhrady zrušeno.

Druhý den se jel obří slalom. Naši závodníci byli namotivovaní. Jelo se na černé sjezdovce, oproti minulým letům byl start u konce dvojsedačky, jinak se startuje v horní části Hřiště. Podmínky byly naprosto skvělé a trať vydržela celý den ve výborném stavu. Až na druhé kolo mužů, kdy spodní část trati lehce změkla. Anet bohužel nepotvrdila předchozí výkony, částečně z důvodu únavy na konci sezony, částečně nezkušenost. Konečné dvacáté místo, osmé v rámci MČR není špatný výkon, ale Anet ví, že má na víc.

Filip statoval s číslem tři a předvedl skvělou jízdu, díky tomu mu stejná pozice po prvním kole. Dělil se o ni s Adamem Kotzmanem za Švýcarem Tumlerem a vedoucím Krýzlem. Ve druhém kole jel Filip znovu výborně, bohužel udělal dvě menší chyby – jednu na rovince mezi hanky a druhou před cílem na malém hanku. Přesto dokázal zajet skvěle a skončil celkově třetí, druhý v rámci MČR!!!!

Třetí den – slalom. I přes vyšší teploty, něž předchozí den byly v prvním kole podmínky výborné. Na druhé kolo pořadatelé použili salmiak a díky tomu byla trať v dobré kondici pro všechny závodníky i při teplotách kolem + 10 stupňů. První jeli muži, Filip se startovním číslem dvacet nepředvedl povedenou jízdu, navíc na rovince udělal chybu a tak mu patřilo 25. místo po prvním kole. Do slalomu nastoupil i trenér a byl jsem po prvním kole za Filipem. Do druhého kola to přineslo zajímavou výzvu, kdo bude mít horší čas ve druhém kole, půjde pešky na malý hank (výpadek se nepočítá). Filip se rozhodl jet druhé kolo naplno, jízdu však nezvládl už na velkém hanku a vypadl. Sázka se tedy rušila.

Anet nastupovala značně nervózně, ve slalomu se letos necítí dobře. Svou slalomovou (ne)formu potvrdila už v osmé bráně přilehnutím po vnitřní. Rozhodla se však pokračovat dál a po menší šlapací vložce jela poměrně slušnou jízdu. Těsně před cílem jí však dostihlo pravidlo znovu rozjetého jízdy a vypadla pár bran před cílem.

VÝSLEDKY

OFICIÁLNÍ ZPRÁVA a rozhovor s Filipem pro Svaz lyžařů ČR

H.

 

Zpět