MČR juniorů Bílá

15. 2. 2016

První medaile z MČR!!!

Druhý únorový víkend jsme s Anetou vyrazili do Bílé v Beskydech. Do Beskyd se sjela nejen česká juniorská špička, protože se jednalo o mistrovství ČR juniorů, ale i závodníci z Polska, Slovenska, Francie a Rakouska. Před závody panovaly obavy o sněhové podmínky, ale nakonec se závody odjely dle plánu.

První den se jel obří slalom, Anetina oblíbená disciplína. Nevysloveným cílem byla medaile v kategorii mladších juniorek (ročníky 1998 a 99). Už při prohlídce se Aneta rozhodla, že terénní zlom v polovině trati „bude určitě hrozně skákat a ta cesta nad ním taky“.  Naštěstí bylo ze startu na tyto „skoky“ vidět a poté co nejdelší předvedený skok měřil odhadem 100cm se Aneta uklidnila a v prvním kole zabojovala a projela tratí v devátém nejlepším čase! Prozatím první mezi mladšími juniorkami a pátá mezi juniorkami celkově.  Druhé kolo bylo postavené podobně jako první, trať byla dobrá. Ale hlavním Anetiným soupeřem byla nervozita. Přesto zajela poměrně slušnou jízdu a dojela celkově jedenáctá. Díky ztrátě 3,7 vteřiny na první si vyjela i nejlepší letošní body v obřím slalomu. V druhém kole se před Anetu dostala Terka Nová, ročník 1998, a tak je Anet nakonec více(než)mistryně. Kromě uznání, potlesku a závisti soupeřek a fanoušků získala tedy i stříbrnou medaili.

Reportáž z nedělního slalomu bude krátká. K jejímu přečtení bude stačit podobný čas, jako Aneta strávila v prvním kole. Přes noc se vytvořila tenká krusta zmrzlého sněhu, která se prolomila do spodní vrstvy mokrého sněhu. Pro muže, kteří startovali první, byla trať za hranicí regulérnosti a mnozí závodníci ani nenastoupili do druhého kola. Ženám organizátoři posypali trať salmiakem a byla celkem dobrá, až na pár bran, kde se salmiak nechytil, a kde byly asi 30cm hluboké díry. Aneta se do slalomu pustila velmi dobře, jízda vypadala dynamicky a rychle, ale právě jedna z propadlých bran se Anetě stala osudnou. Závod dokončilo 28 žen ze 49 startujících….cca 30 vteřin čtení a jízdy.

V příštích 14 dnech si Aneta od závodů odpočine a bude trénovat ve Špindlu.

Druhý člen juniorského týmu Filip se závodů na Bílé nezúčastnil, protože se chystá na závody světového poháru do Chamonix, v údolí Mont Blancu a hned poté odjede na Mistrovství světa juniorů do Sochi v Rusku.

VÝSLEDKY

H.

Zpět