Molltal + Kaunertal junioři

31. 10. 2016

Dvoutýdenní soustředění juniorského týmu

Soustředění bylo rozděleno na dvě části. První proběhla na Molltale a druhá na Kaunertale.Oskar se předtím zúčastnil ještě soustředění reprezentace juniorů na Pitztale. Na Molltale jsme se s Oskarem věnovali trénink obřího slalomu a slalomu, dívky jezdili hlavně volně. Na této části se poprvé od jara sešli všichni junioři SA - včetně Filipa a Honzy Ouvína. Také s námi trénoval Ondra Berndt, který se na Molltalu připravoval na světový pohár v Soldenu. Zpočátku byly podmínky výborné, třetí den napadlo půl metru prašanu, který jsme využili k jízdě ve freeridu. Další dny jsme jezdili obří slalom. Oskar odjel domů dříve, ale na Kaunertal se opět na čtyři dny vrátil.

Při přesunu na Kaunertal jsme se cestou stavili v Soldenu, podívat se na závod světového poháru v obřím slalomu. Viděli jsme druhé kolo, do kterého se bohužel nedostal žádný český závodník. Dole v Soldenu jsme potkali Kryštofa Krýzla, který na náš komentář, že jsme se byli podívat pouze na druhé kolo odpověděl: "Hmm já zas jen na první." (35. místo a nepostup do druhého kola).

Po přejezdu na Kaunertal jsme se připojili k reprezentačnímu družstvu juniorek, se kterými jsme trénovali dalších 6 dní. Podmínky na Kaunertalu byly pro trénink vynikající a podařilo se nám najezdit tři dny v obřím slalomu, dva ve slalomu a jeden den super G.

Celkem jsme za tento výjezd měli 11 dní na sněhu, z toho 7 dní v obřím slalom, 3 dny ve slalomu a jeden den v SG. Pro každého z našich závodníků to bylo, s přihlédnutím k jejich stávající kondici, formě, potřebě.

Velmi pozitivně hodnotím i spolupráci s ostatním trenéry na soustředění (na Molltalu i Kaunertalu). Nejen při stavbě tratí, ale i při točení videa, rozborech atd. 

FOTOGALERIE ZDE

H.

Zpět