Passo San Pellegrino - junioři

14. 3. 2018

Juniorský tým úspěšný i v zahraničí!!!

Na závody do Passa san Pellegrina jsme vyrazili ve složení Oskar - Anet - Gapi a absolvovali 3 obří slalomy, slalom a 2 super G.

První obří slalom byl mužský FIS závod v Alpe Lusia. Závod byl velmi těžký a pro Oskara byl hlavně o sbírání zkušeností. Holky potrénovaly volnou jízdu ve vynikajících podmínkách. 

Další den se jel slalom. Ten byl profilově velmi náročný - střídaly se prudké a mírné části, terénní vlny. Naši závodníci bohužel nedokončili první kolo. Oskar s Gapi měli smůlu a chytli "špicara" a Anet nestihla bránu v dolní části trati.

První obří slalom se vydařil Kláře. Po prvním kole vedla!!! Bohužel ve druhém kole udělala několik chyb a propadla se na šesté místo. Přesto si sjela nejlepší body kariéry. Anet po průměrném výkonu v prvním kole vypadla. Oskar skončil na dvacátém místě.

Druhý obří slalom se vydařil holkám skvěle. Anet vyhrála a Klára skončila druhá!!! Konkurence byla sice horší než předchozí den, ale přesto se jedná o velmi hodnotné výkony. Oskarovi se nevyrdařilo hlavně druhé kolo a skončil až 26. 

Poslední den se jela dvě super G. Anet v obou předvedla slušné výkony a v prvním skončila jedenáctá a ve druhém dokonce šestá. Klára v prvním závodě dojela šestá a ve druhém bohužel vypadla. Oskar skončil dvacátý a dvaadvacátý. V prvním závodě jel příliš defenzivně, v druhém chtěl více útočit, ale nedařila se mu správná stopa a jel pomaleji. 

Kláře zajistily výkony v obřím slalomu a super G přijetí do reprezentačního družstva juniorek na příští rok. Přídává se tak k Oskarovi, který už má RDJ zajištěno pár týdnů.

Další závody: Albrechtice 15.-18.3. (pouze částečně), FIS Stoh (21.-22.3.), MČR Špindl (23.-25.3)

H.

 

 

 

Zpět