Soustředění Nymburk - žáci a junioři

28. 8. 2016

Další soustředění juniorské a žákovské skupiny proběhlo v Nymburku v termínu 22.8.-26.8.

FOTOGALERIE

Zúčastnily se ho téměř kompletní juniorská a žákovská skupina a skupina předžáků s Ondrou, která trénovala odděleně.

Junioři a žáci trénovali společně, ale na mnoho tréninků jsme se rozdělili na dvě skupiny dle věku/výkonnosti, tak aby se závodníci navzájem nezdržovali, a také proto, že například trénink v posilovně s činkami ještě není pro mladší žáky vhodný.

První den po příjezdu jsme potrénovali rychlost – starty z různých poloh, rychlostní dráhy atd. Večer potom následovalo fyzio cvičení v hlavní tělocvičně, kde svá utkání hraje tým basketbalistů.

Druhý den ráno začal rozcvičkou, zpestřenou komickou vložkou, kdy se Kačce podařilo při chůzi naboso po cestě upustit botu tak šikovně, že jí spadla do potoka. Ať žije Menza. Hrdinou pětiminutoví záchranné akce byl Black, který mokrou a zablácenou botu vylovil.

Po snídani jsme absolvovali fyzické testy. Klára, která měla opět problém s kolenem, mezitím vyrazila na kolo do Poděbrad a zpět. Někteří testy zvládli velmi dobře, jiní průměrně. Odpoledne jsme vyrazili na brusle. Na tento trénink většina vzpomíná jako Napoleon na bitvu u Waterloo. Z 11 závodníků skončili 4 na zemi a z toho jedna nejmenovaná závodnice ze Svitav (bydlí naproti stadionu) 2x. Bohužel cyklostezka do Poděbrad není v příliš dobrém stavu a je na ní hodně nerovností.

Pozdní odpoledne a večer opět zaplnilo cvičení s Martou a regenerace ve vířivce.

Ve středu ráno jsme se rozdělili na dvě skupiny – mladší žáci měli kruhový trénink venku a starší žáci a juniorky šli do posilovny, kde jsme s Martou připravili posilovací trénink. Marta ho nazvala „Duhový trénink“, dle množství barev, které použila k popisu všech cvičení.

Odpoledne byl trénink speciální vytrvalosti. Začali jsme na „kopečku“ (v okrese Nymburk má 100m dlouhý kopeček převýšení asi 3 metry). Ale po téměř 20 bězích v krátkém sledu všem i tento kopeček připadal nekonečný. Poté jsme se přesunuli na vytrvalostní překážkovou dráhu pod taktovkou Radima.

Večer jsme šli na tenis a do bazénu se vyplavat.

Čtvrteční dopoledne a část odpoledne jsme věnovali atletickému sedmiboji (60m, 60m překážek, výška, dálka, koule, oštěp, 800m). Při kterém nejvíce zaujala Bára svým způsobem „běhu“ přes překážky, kdy je místo přeskakování doslova přelézala. Ostatní se s pro ně netradičními disciplínami popasovali dobře. Vítězem se stal Black před Anet a Matoušem. Všichni se snažili a v každé disciplíně probíhaly velké souboje o každé umístění. Nejlepší výkony předvedli Anet (překážky a 60 m), Black (koule, dálka, výška), Vojta (oštěp) a Matouš (800 m).

Odpoledne jsme dokončili sedmiboj, protože jsme ráno nestihli odházet oštěp. Také jsme měli trénink dynamiky a síly nohou v písku, kde jsme běhali slalomy, skákali přes překážky atd. Následovala chvíle balančních cvičení a protažení.

Večer se potom odehrál tenisový zápas roku. Nezávislí tenisoví pozorovatelé tento zápas řadí i před obhajobu olympijského titulu v podání Andy Murrayho. Čtyřhra mezi Anet a Sofou na jedné straně a Blackem s Klárkou na druhé. Zápas na jeden set. Za stavu 6:6 došlo na tiebreak. Jak známo, ten se hraje do sedmi bodů, ale výsledek musí být o dva body. Konečný stav 10:8 pro Anet a Sofu vypovídá o napínavosti a vyrovnanosti duelu.

V pátek dopoledne jsme opět vyrazili, řádně obrnění chrániči na brusle. Tentokrát se vše obešlo bez větších pádů (jeden menší do trávy zaznamenal Black). Bruslařský trénink byl tentokrát zaměřen na speciální vytrvalost – intervaly. Dali jsme si oběd a po obědě jsme „si zaběhli“ se vykoupat. Osmikilometrový běh (pro mladší pětikilometrový), zakončení koupáním v jezeře u Sadské byl vyvrcholením soustředění. Bohužel pro některé pokyn: „Držte se červené turistické značky“, nebyl dostatečný a došlo k několika zablouděním vlivem záměny červené značky za červenou šipku, nastříkanou sprejem na strom. Všichni však nakonec doběhli, kam měli a soustředění jsme zakončili koupáním v jezeře.

Celkově soustředění hodnotíme kladně. Bylo poměrně náročné, ale téměř všichni trénovali, jak měli a dávali do tréninků vše.

Ubytování je sice na horší úrovni, ale hlavně strava byla velmi dobrá. Po každém jídle následovala "střižba" o odnášení táců s nábobím celému týmu. Nejméně úspěšnými v této disciplíně byli Black a Čery.

SKOL

H&R&T

Zpět