Společné soustředění Svitavy

9. 8. 2016

Od neděle 7.8. do čtvrtka 11.8. proběhlo společné soustředění žáků, předžáků a části juniorské skupiny ve Svitavách. Dnes jsme zahájili soustředění tréninkem rychlosti a týmovými soutěžemi.

Počasí nám zatím přeje, využili jsme už i možnosti koupání.Další dny se lehce ochladilo a občas i zapršelo, ale tréninky jsme odešli dle plánu.

Letos jsme k tréninku nově využili fitness stezku - téměř 2 km dlouhý okruh v lese s 10 posilovacími stanovišti. Jinak jsme klasicky trénovali na travnaté ploše na zahradě hotelu, atletickém stadionu a cyklostezce.

Fotogalerie Svitavy

Fotogalerie Hradec

Žákovská skupina a juniorky

Po roce jsme se opět dostali do naší oblíbené lokace ve Svitavách. První den jsme začali zlehka rychlostními drahami, společně s ostatními skupinkami. Druhý den jsme začali inline hokejem na hřišti u atletického stadionu. Vysoká úroveň hry přilákala dokonce i dva diváky – Radima a jednoho dalšího mladíka (dle zákulisních informací to byl skaut NHL, který vyhledával nové talenty). Hlavními hvězdami obou týmů byly Klárky (je vidět, že toho při sledování hokeje hodně okoukaly) - každá v jiném týmu. Úspěšnější byla Klárka S. s bilancí 2+2+0 (2 góly, 2 asistence, 0 pádů) a rozhodla tak o vítězství jejího týmu. Pak už to začalo, rozběhání a pyramida 3x 50 m – 2x 100 m - 2x 200 m - 2x 100 m - 3x 50 m, která byla velmi výživná.

Odpoledne jsme se opět v rámci SA teambuildingu, naposledy na tomto soustředění spojili s předžáky na týmové soutěže v hrách a různých typech drah (rychlostní a silová).

V úterý jsme se vydali na cyklostezku, kde jsme na bruslích měli trojboj - závod v časovce na 3 km, závod spřežení (tahání se navzájem na švihadle) a slalomy. Kromě těchto závodů jsme měli neoficiální soutěž o největší pád, který vyhrála Domča (během časovky), těsně před Sofou. Odpoledne jsme se osmiminutovým během přesunuli na stadion, kde jsme nejprve skákali do kopce, poté na rovině přes překážky, a nakonec to nejlepší – schody.

Ve středu jsme vyrazili do lesa na fitness stezku, kterou jsme den předem po menším bloudění s Anetou prozkoumali. Jedná se o 1,8 km dlouhý okruh, kde se nachází 10 posilovacích stanovišť. Mezi stanovišti se přebíhá. Protože se nám v lese s Radimem líbilo, tak jsme si kolo dali dvakrát a pak ještě jednou na čas bez posilování.

Odpoledne pršelo, a tak jsme se uchýlili do společenské místnosti, kde jsme posilovali a dělali balanční cvičení.

Ve čtvrtek dopoledne pak přišel nejočekávanější a nejoblíbenější závod – duatlon. A to kombinace bruslí a běhu.  Závod byl velmi vyrovnaný. Po bruslařské části přijelo pět závodníků pohromadě – Kačka, Gapi, Matouš, Black a Sofi. Malé rozdíly udělala rychlost přezouvání do běžeckých bot. V polovině běžecké trati vedla Gapi o pár vteřin před triem Kačka, Black a Matouš, Sofi ztrácela dalších pár vteřin. O další místa bojovala Bára, Klárka, Julča a Síma Pacáková. S odstupem běžely Domča a Kája Hanková. Na cílové rovince se rozhodovalo už jen mezi dvěma závodníky. Matoušem a Blackem. Matouš si vítězství pohlídal a vyhrál o dvě vteřiny. Třetí doběhla s půlminutovou ztrátou Kačka, čtvrtá Sofi a pátá Gapi. O šesté místo svedly souboj Julie a Síma (nejrychlejší v běhu), který o vteřinu vyhrála Julie. Osmá doběhla Bára, devátá Klárka, desátá Domča a jedenáctá Kája.

Polední pauzy a večer jsme sledovali Olympiádu a fandili nejen českým sportovcům. Nejvíce zaperlila Klárka, která při sledování vodního póla mužů ohodnotila vysokou úroveň letošní soutěže akvabel.

Zároveň jsme z výsledků ze Svitav udělali naši "malou Olympiádu". Nejúspěšnějším sportovcem se stal Matouš (2x zlato, 1x stříbro, 2x bronz) těsně před Kačkou, která má pouze o jednu bronzovou medaili méně.

Ve čtvrtek po obědě jsme se přesunuli na vodní lyže, kde jsme byli společně se Ski klubem Říčky. Bohužel nám úplně nevyšlo počasí a bylo poměrně zima. Oproti loňskému roku jsme mohli využít všechny tři vleky v areálu wakeparku, což bylo vynikající. Večer jsme za odměnu za dobré výkony na soustředění vyrazili do kina.

V pátek jsme počkali, až rozmrzne rybník a na půl desátou jsme vyrazili do wakeparku a celý den strávili na vodních lyžích. Všichni vyzkoušeli velký vlek a zvládli objet několik kol v kuse, Anet dokonce jezdila na skoky a zvládala je. Za zmínku stojí jen Matoušův nepovedený pokus o výjezd schodů na waku, který skončil na prvním schodě s naraženými prsty a zadnicí.

Celkově soustředění hodnotím velmi dobře. Všichni trénovali na 100 % a na konci soustředění některé bolely nohy tak, že nemohli chodit ze schodů.