UKZ Mísečky žáci

29. 2. 2016

Další vítězství pro Sportovní Akademii!!!

Necelý týden po MČR jsou tu další závody. Tentokrát se jednalo o dva slalomy na dalším domácím kopci, na Mísečkách. Po dvou trénincích na závodním kopci jsme nastupovali v kompletní sestavě a plni sebevědomí.

Počasí se oproti Albrechticím umoudřilo a už od čtvrtka byly teploty pod nulou a sněhové podmínky byly téměř ideální. Na Mísečkách se sešla výborná konkurence 40 starších žákyň, 50 mladších žákyň, 40 mladších žáků a 30 starších žáků. Hlavně starší žákyně přijely, kromě Barbory Zíkové, všechny z české špičky.

Sobotní slalom. Mladší žákyně Sofa a Klárka zapracovaly na svém slalomovém stylu a věřili jsme, že konečně ukážou, co natrénovaly. Sofa první kolo sjela velmi slušně na 14. místo. Klárka jela výborně, ale zamotala si hůlku mezi nohy, nestihla zatočit a vypadla. Chlapci se v prvním kole předvedli v podobném stylu. Matouš, ve snaze připomenout svou pověst osoby, která všechno všude zapomene, ve druhé bráně zjistil, že chrániče, uložené v batohu, mu při jízdě moc nepomohou. Přesto jízdu dokončil na slušném 9. místě. Dle vyjádření maminky: "Aspoň tě nemusím mlátit, udělaly to za mě tyče." Black byl na dobré 14. pozici. Druhé kolo stavěl mladším žákům Radim, dle přání našich závodníků „moc to nezatáčej“. Příkaz splnil a Sofa sjela druhé kolo v podobném stylu jako první a udržela 14. místo, druhé nejlepší body ve slalomu. Black se v druhém kole posunul na 10. místo. Jezdí slalom celkem dobře, ale stále dělá menší chyby, plynoucí hlavně z pozdního tlaku do lyží a malého rozsahu pohybu. Matouš se do druhého kola rozjel tentokrát s chrániči, ale bez nervů. Čtvrtým časem v druhém kole se posunul na skvělé páte místo!!!!

Starší žákyně Kačka, Gapi a Domča v prvním kole zajely na 14., 3. a 27. místo. Klára měla ve své jízdě rezervy a udělala menší chybu před rovinou. Kačka jela technicky dobře, ale nepříliš rychle a Domča jela opatrně, aby konečně dojela letos slalom. Ve druhém kole slečny zaútočily. Kačka opět nepředvedla rychlou jízdu a skončila 13. Klára jela výborně a nejrychlejší jízdou druhého kola získala druhé letošní vítězství!!! Domča dokončila i druhé kolo a posunula se na 25. místo.

Nedělní slalom. Ještě lepší počasí než v sobotu. Sluníčko a výborné počasí způsobily, že většinu závodníků zajímalo spíš kde vyfotit nové fotky na facebook, instagram a další sociální sítě, než v kolik hodin bude prohlídka. Naši závodníci a závodnice, ale takoví rozhodně nejsou! Opět do závodů dali vše. První kolo mladších žáků. Slečny se tentokrát prohodily. Klárka po výborné jízdě byla po prvním kole 15. Sofa udělala velkou chybu, kdy uklouzla po vnitřní lyži, dostala se úplně mimo trať a dokončila jízdu s velkou ztrátou. Díky tomu si mohla alespoň sjet z tréninkových důvodů druhé kolo. Chlapci si tentokrát na startu nic nezapomněli a Matouš potvrdil dobrou formu šestým místem po prvním kole. Black také zajel lépe než v sobotu a byl 12. Do druhého kola vyrazila Klárka se zvýšenou nervozitou, spojenou se startovní pozicí číslo jedna, ale přesto projela tratí výborně. Celkové 13. místo a skvělé body, které jí zlepší startovní pozici do dalších závodů. Sofa jela druhé kolo naplno, s vědomím, že o nic nejde. Jízda byla podobná jako v prvním kole, ale nezvládla vlásenku v nájezdu do roviny a vypadla. Chlapci v nadějně rozjetém závodě neudrželi nervy na uzdě a oba vypadli. Black několik bran před cílem na rovině a Matouš v polovině trati. Je to velká škoda, protože by oba útočili na vylepšení pozic ze soboty.

Starší žákyně. První kolo holky sjely podobně jako v sobotu. Kačka o něco lépe. Klára byla čtvrtá se ztrátou 4 desetin, Kačka 11. a Domča 24. Druhé kolo stavěl Čery a pokyn zněl jasně: „Dál od sebe a zavřít.“ Povedlo se. Někteří závodníci byli zbytečně rozčileni, co to je. Asi jim nikdo neřekl, že slalom je TOČIVÁ disciplína. Možná se jen báli, že se ukáže, kdo umí lyžovat a kdo ne. Našim Slečnám se ale druhé kolo líbilo a sjely ho dobře. Klára se druhou nejrychlejší jízdou posunula na 2. místo, pouhých 16 setin za první. Stále má problémy se záklonem a pozdním zahájením oblouku. Kačka ztratila na Kláru ve druhém kole jen 1,3 vteřiny a zůstala 11. Domča se posunula na 22. místo. Po několika nedojetých závodech tak předvedla, vyjádřeno její oblíbenou angličtinou „Back-to-back finishes“.

Celkem tedy dvě medaile, další 2 umístění v první desítce a téměř všichni v TOP 15 v dobré konkrenci. Chválíme hlavně Klárku a Matouše za výborné slalomové výkony. Kláru za medaile a Domču, že konečně dojela.

Také děkujeme asistentece trenéra Ivaně Bohoňkové, která nám oba dny pomáhala se svážením oblečení. Hlavně v sobotním chladném počasí to přišlo závodníkům vhod. Poděkování patří také fanouškům z řad rodičů, kteří využili blízkosti závodu a zůčastnili se v hojném počtu a podpořili naše závodníky.

Další závod je UKZ v Peci - obří slalom 5.3.