UKZ Pec

5. 3. 2016

Matouš se probouzí !!!

Tento víkend jsme se rozhodli vyrazit na UKZ do Pece, který zároveň byl (jak všichni závodníci zjistili až po závodě) mistrovstvím královehradeckého kraje v obřím slalomu. Vydali jsme se do Pece zazávodit si na kopci, kde se za týden pojede RKZ. 

Původní počet sedmi závodníků se snížil na tři. Sofa si dává tento víkend závodní pauzu, Gapi šetří koleno, Kačka dostala chřipku a Domča, kdo ví. Zůstali tři stateční - Klárka, Matouš a Black.

Po vystání třicetiminutové fronty na prezentaci jsem dostal čísla 29 (Klárka), 112 (Matouš), 118 (Black) - chlapci začínali stovkou. Matoušovi jsem radši nepřipomínal, že 112 je číslo volání na nouzovou linku - viz. pořad TV Nova 112, v ohrožení života.

Obří slalom stavěl Tomáš Bank a povedl se mu. Povrch na sjezdovce byl výborný, trať se vyjela na led, objevilo se pouze pár menších seků.

Klárka se do obřáku rozjela srdnatě, ale opět nejela oblouky čistě, což na mírnějším svahu v Peci znamená pomalou jízdu. S konečným 27. místem Klárka spokojená nebyla. Ale alespoň se jí povedlo zlepšit své body v obřím slalomu. Konečný dojem se vylepšil, když jsme zjistili, že Klárka má medaili za třetí místo v mistrovství královehradeckého kraje ! 

Chlapci, měli nižší čísla, tudíž byla i větší očekávání. První jel Matouš, předvedl skvělou jízdu, jel čistě, včas, krátkou stopu. Bohužel v dolní části trati se dostal do záklonu, začal nestíhat včas nasazovat oblouky a lehce najel do náhrabu. Když jsem ho po příjezdu do cíle na cílové tabuli neviděl ani mezi 7.-12. místem, ani mezi 12.-18., viděl jsem, že jízda byla opravdu dobrá a musí být to šesti. Pak naskočilo pořadí 1.-6. a Matoušouvo jméno svítilo na třetím místě a Matouš na mě mával s rukama nad hlavou, skvělá jízda! Navíc druhé místo v mistrovství kraje.

Black jel v horním úseku velmi dobře. Pak se přiřítil na hranu a přímo před zraky asi třiceti diváků málem srazil šéftrenéra žákovské reprezentace pana Bogdálka. Vnitřní. Naštěstí Black jízdu nepřerušil, nemusel šlapat a mohl tak pokračovat do cíle. Ztráta byla samozřejmě velká, ale konečné 19. místo s takovou chybou není špatné.

Čekání na vyhlášení výsledků jsme si zkrátili ve skirkrosové trati, postavené na sjezdovce Smrk, volnou jízdou a skoky.Celkem tedy máme tři medaile, sice to byly pouze závody UKZ, tedy nižší kategorie, ale konkurence byla velmi dobrá. Mladších žákyň nastoupilo 60, mladších žáků 50.

FOTOGALERIE

VÝSLEDKY

H.

 

 

Zpět