Závody FIS Albrechtice

22. 1. 2017

Pokračování Českého poháru v Albrechticích

Po nepříliš úspěšném představení v Karlově se juniorský tým přesunul do Albrechtic. Závodů se zúčastnili všichni junioři, závodící za Sportovní Akademii - Anet, Filip, Kačka, Oskar, Honza, Adam.

První dva dny se jel obří slalom, očekávání vysoká. Anet a Filip potvrdili role favoritů a oba jednou obsadili druhé místo a druhý závod nedokončili. Anet první den po prvním kole dokonce vedla a druhý den byla po prvním kole třetí. Hlavně pro Anet byl druhý výpadek bolestivý a ovlivnil její představení ve slalomu. Oskar první den po velmi dobré jízdě vypadl. Druhý den zajel skvěle a s číslem 43 se dostal na 14. pozici. Bohužel v druhém kole po chybě opět vypadl. Kačka obří slalom sjela svou krasojízdou na 34. a 39. místo. Adam se vrací po zranění a jeho výkony nebyly zdaleka ideální a zajel 24. a 29. místo. Honza Ouvín také nebyl se svým představením v obřím slalomu spokojen po 19. místě a výpadku.

Druhé dva dny se jely slalomy, které nikomu, snad kromě Honzy nesedí. Přesto Filip dokázal první den zajet slušný výsledek na 5. místě. Ostatním se tolik nedařilo - Anet DNF, Oskar 38., Kačka 34., Adam DNF, Honza 19., Druhý den byly výkony velmi podobné s rozdílem, že Anet a Adam nenastoupili do druhého kola, protože je oba bolelo koleno (Anet po pádu v GS a Adama po zranění z loňského roku). 

Nyní nás čekají domácí závody ve sjezdu a super G. Zveme všechny příznivce Sportovní Akademi a lyžování obecně na zajímavou podívanou od 23. do 27.1. na červené ve Svatém Petru. Účast v pondělí a úterý přislíbil i olympijský medajlista Jan Hudec!!!!

Výsledky ZDE

H

Zpět