Závody FIS-CIT Mísečky

8. 2. 2016

O víkendu 6.-7.2. se Anet zúčastnila závodů na Mísečkách. Bohužel pro ni se jednalo o její méně oblíbenou disciplínu – slalom.

Filip se tentokrát s námi neúčastnil. Vydal se do světa na zkušenou a závodil nejprve v Itálii na Evropském poháru ve sjezdu, kde si zlepšil své fisové body a poté přejel na obří slalomy do rakouského Hochfichtu, kde skončil v nabité konkurenci 100 startujících na 13. a 22. místě s vynikajícími FIS body.

Před závody jsme na Mísečkách dva dny trénovali, abychom dostali kopec „do nohy“. V sobotu však byla mlha a na rozdíl od tréninků, měkko. Anet na rozdíl od Albrechtic zaútočila úspěšně na první třicítku a získala vynikající pozici do druhého kola. V druhém kole zajela o něco lépe a konečná 27. pozice znamenala slušné zlepšení FIS bodů.

neděli byla mlha ještě hustší, vidět bylo na 3 brány. Anet v prvním kole nepředvedla dobrou jízdu, navíc se jí na rovině ve vlásence zamotala hůlka mezi nohy a ztratila tím cenné desetiny. Naštěstí jí jízda stačila na 29. místo, i když s velkou ztrátou 7,6 vteřiny. Úkol pro druhé kolo zněl: „Aby sis sjela body, musíš dostat v druhém kole maximálně 4 desetiny.“ Deset minut před startem se mlha rozplynula a Anet se rozjela do slalomu mnohem lépe než v prvním kole. Dokonale využila dobré trati a zajela dvanáctý nejlepší čas druhého kola, se ztrátou 1,3 vteřiny na nejlepší čas v druhém kole. Tím se posunula na 18. pozici a dokonce (s menší pomocí vedoucí závodnice, která upadla) snížila celkovou ztrátu na 7,51 vteřiny. Druhé nejlepší body ve slalomu.

Anet se ve slalomu lepší, bohužel se v něm občas ještě necítí úplně dobře, hlavně pokud jsou velké zatáčky a je rozbitá trať, ale za určitých podmínek je schopná držet krok s těmi nejlepšími ve své kategorii a to je dobré znamení.

H.

Zpět