Závody FIS Karlov

18. 1. 2016

Po zahájení české závodní sezóny žáků došlo i na juniory. Vydali jsme se opět na dálný východ až k hranicích s Dálným východe pod mýtickou horu Praděd, známou velkými výkyvy počasí a povrchem na sjezdovce (mezi závodníky zvaný „praled“ – umrzlý sníh prokládaný pařezy a borůvčím). Naštěstí povrch v Karlově na vleku Klobouk byl velmi dobrý a byl podobný jako při trénincích ve Špindlu.

Karlov se nachází na úpatí Pradědu a toto středisko se vyznačuje hlavně tím, že se zde nachází 11 vleků a abyste se mohli svézt na každém vleku, potřebujete asi 6 různých skipasů.

Na závody se sjela velmi dobrá konkurence téměř 50 žen a 100 mužů. Závodů se zúčastnila i téměř celá juniorská reprezentace a přijeli i závodníci z Polska a Slovenska. 

První den, první kolo, startovní číslo 33 - pro Anet to bylo sbírání zkušeností v prvním závodě na domácí půdě. Po solidní jízdě v prvním kole se dostala na 29. místo, tím pádem druhá startovní pozice ve druhém kole. V druhém kole se jí jízda nepovedla a místo posunu vpřed se propadla na 30. místo celkově, 21. mezi českými závodnicemi a 5. v ročníku.

Druhý den, startovní číslo 44. Stejně jako první den vyšel útok na první třicítku, i když Anet udělala menší chybu ve spodní části trati. Druhé kolo i dle jejích vlastních slov „Nebylo úplně ono, ale dojela jsem.“ Přesto se dokázala zlepšit o 10 bodů a dojela si pro 27. místo, 4. v ročníku.

Celkově byly první závody o sbírání zkušeností. Samozřejmě jsme také zjistili některé nedostatky v technice, na kterých v nejbližších dnech zapracujeme. Problémem jsou hlavně prudší svahy a přesazené brány.

Příští závody jsou již 21.1. v Albrechticích - 2x obřák a 2x slalom.

 

H.

Zpět