Závody FIS Karlov

16. 1. 2017

Juniorský tým vyrazil na první letošní domácí závody o víkendu 14.-15.1. do Karlova

Jednalo se o dva závody ve slalomu. Poprvé jsme na závody vyrazili v plném složení. Dokonce posíleni o nového člena našeho týmu Adama Červinku. Podmínky v Karlově byly poměrně náročně, několik dní před závodem sněžilo, a tak byla sjezdovka měkká. Naštěstí pod vrstvou nového sněhu byl starý technický sníh, na který se trať pro závodníky s vyššími čísly vyjela a to našim závodníkům vyhovovalo pro útok ze zadních pozic.

První den se dívky umístily na 24. (Anet) a 38. (Kačka) místě. Anet, ještě oslabené přechozí nemocí, chyběly síly, ale sjela si nejlepší body ve slalomu. Pro Kačku to byl první závod v juniorech a jela velmi opatrné jízdy. 

Oskar zajel první kolo dobře a s číslem 54 se dostal do třicítky. V druhém kole pak zajel velmi dobrý čas a posunul se na 20. místo. Adam dal v prvním kole špicara v dolní části tratě.

Druhý den se holky rozjely o něco lépe. Anet byla po prvním kole 24. s menší ztrátou než předchozí den a Kačka už se do slalomu také víc opřela a měla menší ztrátu. V druhém kole Anet ve velmi rychlém slalomu nasadila styl "nepřibrzdím, ani kdybych měla vypadnout", a to se jí stalo osudným ve vertikále. Kačka druhé kolo dojela a skončila 29.

Chlapci si druhý den obrátili role, Adam po slušném výkonu skončil 15. a postupně se po zranění dostává do závodního tempa a Oskar vypadl v druhém kole. Oskar jel druhé kolo vabank, protože v prvním se po chybě v dolní části trati nedostal do první třicítky.

Další závody: Albrechtice 19.-22.1.

Výsledky ZDE

H.

 

 

 

Zpět