Závody Head Vitalini Cup 2017 Č. Důl

24. 1. 2017

Dne 21.1. a 22.1. 2017 se naši závodníci kategorie přípravka a předžáci zúčastnili prvních dvou závodů série Head Vitalini Cup 2017. V sobotu se jel závod v obřím slalomu, kdy největšího úspěchu v kategorii  přípravka dívky zaznamenala Adéla Novakovská na prvním místě, před Eliškou Forejtkovou na 3. pozici, Eliškou Hordossy na 4. místě a Natali Machytkovou na 7. místě (první v ročníku 2009).. První patnáctka neunikla a dobré body si připsali ještě Ella Kunčíková na 9. pozici a Elena Holická na 12. místě. Kiki Křížová dokončila na 22. pozici, ale v ročníku 2009 a 2010 je to 3. pozice.
 
V kategorii přípravka chlapci se dobře umístil Adam Kučera na vyhlašovaném 6.místě a Jakub Podhorský těsně za první patnáctkou na 16. pozici.
 
Předžákyně sbírali také cenné body, kdy Týna Kondělková obsadila vyhlašované 6. místo, Do první patnáctky se dobrým výkonem zařadila ještě Julča Hordossy na 13. místě a Adéla Nejechlebová na 14. pozici. Mia Glaister dokončila na 16.místě, Klára Křížová na 22.místě, Andrea Hraníková na 25. a Nikola Vetrová na ještě bodované 27. pozici. Nikola Šimková dokončila na bezbodové 39. pozici. 
 
V předžácích Patrik Forejtek obsadil vyhlašované 5. místo, před Markem Šimkem na 13. pozici. Do první patnáctky se nevešel Erik Roženský, který však umístěním na 18. místě sbíral body, stejně jako Patrik Fíla na 25. místě. Z důvodu nemoci nemohl startovat jak v sobotu tak v neděli Miki Dunka, Jáchym Černýani Nikki Brown. 
 
V neděli bojovali naši závodníci v kombinovaném závodu, kdy v kategorii přípravka chlapci nejlépe bodoval Kuba Podhorský na 9. místě před Adamem Kučerou na 12. místě. 
 
V kategorii přípravka dívky se na bednu dostala Eliška Hordossy na 3. místě před Eliškou Forejtkovou na 4. a Natali Machytkovou na 6. místě (první v ročníku 2009). Ella Kunčíková obsadila 9. místo a Kiki Křížová 16. místo (druhá v ročníku 2009). Závod nedokončila vítězka předeškého dne Adéla Novakovská. 
 
Předžákyně v neděli předvedly lepší výkony, kdy Týna Kondělková obsadila výborné druhé místo, Mia Glaister dokončila na 5. pozici. Julie Hordossy zůstala v prvním patnáctce na 13. místě. Nikola Vetrová dokončila na 22. místě a Adéla Nejezchlebová na 29. místě. Závod nedokončila Andrea Hraníková a bohužel se zranila Klára Křížová, které všichni přejeme rychlou a úspěšnou rekonvalescenci, a brzký návrat k lyžování. 
 
Nedělní kombinovaný závod v kategorii předžáci vyhrál bojovnou jízdou Patrik Forejtek. Na 12. místě bodoval v první patnáctce Marek Šimek a bodoval také Patrik Fíla na 18. pozici. Závod po chybě nedokončil Erik Roženský. 
 
 
 
P.F. 
 

Zpět