Závody přípravky a předžáků - HEAD Cup Pec p./Sněžkou

25. 1. 2016

O víkendu (23. - 24.1. 2016) naši závodníci zúročili tréninkovou přípravu na sérii závodů Head cup v Peci pod Sněžkou Za dobrého počasí a na kvalitní trati vybojovali závodníci výborná umístnění. V sobotu v kategorii přípravka dívky obsadila druhé místo Leontýna Kondělková před svojí týmovou kamarádkou Adélou Nejezchlebovou na třetí pozici. Adéla Novakovská v celkovém pořadí dojela na 7  místě, Eliška Hordossy na 12. místě, Eliška Forejtková na 30. místě, avšak v ročníku 2008 zvítězila Adéla, Eliška Hordossy na 2. místě, Eliška Forejtková na 5. místě. V první patnáctce skončila Klára Křížová na 13. pozici. Andree Hraníkové první losovaná patnáctka utekla o tři místa, ale na dalších závodech bude útočit ze středních pozic. 

     V kategorii přípravka chlapci obsadil výborné bodované 5. místo Patrik Fíla a jeho týmový kolega Jáchym Černý si pro nedělní závod zajistil pořadí v losované první patnáctce obsazením 14. pozice. 

    V předžákovské kategorii si pro nedělní závod vyjeli první losovanou patnáctku Júlie Tesaříková obsazením 8. příčky, Thea Mačátová 11. a Mia Glaister 13. Júlii Hordossy uteklo losované pořadí o jedno místo. Nikola Vetrová obsadila 21. místo před svou kolegyní Kájou Hankovou na 22. místě.  Síma Pacáková skončila 34 a Kristýna Fílova 35. 

   Patrik Forejtek zvítězil v předžácích, Vojta Kučera si zajistil pódium na 3. pozici. Patnáctku si doborou jízdou zajistil Matěj Podhorský a Štěpán Kučera obsazením 11 a 12 příčky. Marek Šimek dokončil na 21. místě, Kuba Hroneš na 24. místě a Erik Roženský DNF.

 

    V nedělním závodě opět výbornou jízdou zvítězila Leontýna Kondělková před Adélou Nejezchlebovou na třetím místě a Adélou Novakovskou na 4.místě (první v ročníku). Klára Křížová se umístnila stějně jako v sobotu na 13. pozici. Andrea Hraníková na 18. místě. Eliška Forejtková bohužel závod nedokončila.

     Patrik Fíla dokončil nedělní závod na dobrém 7. místě a Jáchym Černý stejně jako v sobotu na 14. místě.

     Mia Glaister si v neděli polepšila umístněním na 9. místě před Júlií Tesaříkovou na 10. pozici a Theou Mačátovou na 12. příčce. Júlie Hordossy dokončila na 18. místě. Nikola Vetrová na 21. a Kája Hanková na 22. pozici. Simona Pacáková na 26. místě.

     Nedělní předžákovské pódium ze šesti vyhlašovaných obsadili tři pozice závodnící SA. Na druhém místě Patrik Forejtek před Vojtou Kučerou na 3.místě a Matějem Podhorským na 5. místě. Štěpánovi Kučerovi vyhlašovaná pozice unikla o jedno místo, kdy dokončil na 7. místě. Marek Šimek se v nedělním závodě probojoval do první patnáctky obsazením 14. pozice. 

Gratulujeme a přejeme další úspěchy. 

Foto:  http://www.sportovniakademie.cz/head-cup-pec#prettyPhoto

Výsledky: http://zavody.czech-ski.com/event/details/6681?returnUrl=%2Fevent%2Flist%3Ffilter.departmentid%3D2

P.F. 

 

     

 

Zpět