Závody RKZ Špindl - žáci

31. 1. 2016

Konečně domácí kopec!!!  Po blízkovýchodním turné v Koutech a na Bílé, přišly konečně závody v blízkém okolí. RKZ na Stohu – obří slalom a slalom.  

Závody začaly vlastně už v pátek ráno v 7:30. Ranní trénink – 3 tratě obřího slalomu, odhadem 50 závodníků. Klasické předzávodní zastrašování, blafování, řečičkování atd.

Na večerní schůzi trenéři opět potvrdili špatnou formu při losování a na obří slalom donesli pro losované závodníky, Kačku a Matouše čísla 14 a 14, Gapi měla větší štěstí a měla číslo 6.

V sobotu byly podmínky velmi dobré. Vrchní, písková vrstva sněhu se stáhla při prohlídce a zůstal tvrdý podklad. Před závodem jsme byli plni sebevědomí, vše hrálo v náš prospěch – známý svah, domácí publikum. Všichni znají na sjezdovce každou nerovnost a u paní Novotné v kiosku už ochutnali všechny dobroty a ví, jaká je meziroční inflace v ceně párků v rohlíku v okolních bufetech v posledních 5 letech a kde mají lepší kečup.

Pro mladší žáky však bylo domácí prostředí spíš svazující. První jely dámy. Sofa číslo 29 a Klárka 44 z 62 startujících. Sofa z našich závodníků nastoupila jako první. Bohužel jí scházela odvaha. Přeci jenom start u osmého sloupu na Stohu není jen tak a Sofa probrzdila celou prudkou část. Na rovině ztrátu už nedohnala a skončila 35. Klárka se pustila do obřáku o něco srdnatěji a za podpory fanoušků dojela do cíle na 32. místě.

V mladších žácích jsme měli Matouše (14) a Blacka (31). Matoušovi, se stejně jako holkám jízda nepovedla. Odbrzdil prudkou část technicky špatnou jízdou se širokou stopou a na napnutých nohách. Nakonec skončil 16. Black rozjel svou jízdu naplno a celkem dobře sjel prudké. Udělal menší chybu do roviny, a když to vypadalo, že bez problémů dojede do cíle, přišlo to. Pracovní název triku, který předvedl  „Rodeo 540 GS Blackslide“. Autor si jej hodlá nechat zaregistrovat u mezinárodní freestylové organizace.  Bohužel pád přišel 6 bran před cílem.

Nejsilnější zastoupení jsme měli ve starších žákyních – Gapi, Kačka a Domča. Náš tým byl navíc posílen o Anet, která jezdila starším žákům a žákyním předjezdy. První jela Gapi, jízda bez nervozity, bez očekávání, na pohodu (trenéři naopak byli nervózní neskutečně, hlavně ze strachu co udělá koleno). Skvělá jízda a rychlý pohled na Live timing…aktualizovat…aktualizovat...proč mám tak pomalej internet?….1. místo! Po prvním kole vedení společně s hvězdou světového formátu Barborou Zíkovou. Kačka první kolo udělala menší chyby, ale dostala se do první patnáctky a tím měla dobrou pozici pro druhé kolo. Domča se bála ještě víc než Sofa a opatrná jízda jí vynesla pozici na hranici první třicítky. Druhé kolo stavěl trenér SA, nervózní, aby trať jeho závodnicím sedla a pod tlakem ředitele závodu (L.F.), který po každé bráně hlásil: "Za pět minut je prohlídka, tak rychle!" První jela Kačka a po slušné jízdě se posunula o pár pozic na konečné 9. místo. Gapi jela jako poslední z nejlepší patnáctky a po opatrnějším začátku jela opět výborně, naneštěstí udělala menší chybu před rovinkou, která jí stála vítězství. V cíli druhé místo s minimální ztrátou 0,23 na první. SKVĚLÝ VÝKON!!!! Domča nakonec skončila 27.po zlepšeném výkonu, hlavně v rovinatém úseku.

Slalom. Sněžení, prapodivný nespojený povrch, měkká trať. Starší žákyně SA vs. první kolo 0:3. DNF DNF DNF. Podmínky byly opravdu těžké a holky se snažily, výpadek nepostihl jen naše závodnice. Například starších žáků dojelo 19 z 50 startujících.

Mladší žáci a žákyně. První kolo –piloti Sofa a Matouš vedli dva „dvojboby“ SA (umístění hned za sebou). Sofa a Klárka 28. a 29. místo, Matouš a Black 10. a 11. místo (kluci jen 2 setiny od sebe). Matouš tím nade mnou vyhrál sázku o párek v rohlíku (měl zajet první kolo do desítky), právě o ty dvě setiny, co za ním byl Black. Holky a Black jeli první závod kloubovou technikou a ještě se s ní srovnávali. Matouš tratí projel zkušeně, ale stále s rezervami. Do druhého kola holky nastoupily s větší vervou a bojovnou jízdou se posunuly na 22. a 24. místo. Kluci ve druhém kole také zabojovali a přes těžké podmínky a rozbitou trať jeli dobrou jízdu a Matouš se posunul na 8. místo a Black na 10. Nakonec pro náš tým dva závodníci v TOP 10 a Black třetí v ročníku. Matouše se před prvním kolem snažila psychicky podpořit Anet, která mu poradila, aby si vzal sluchátka a poslouchal hudbu. Plán bohužel ztroskotal na tom, že Matouš s sebou neměl sluchátka. Druhá rada:" Říkej si, že jsi nejlepší." snad pomohla více. Sice nebyl nejlepší, ale dost dobrý byl :)

Těžké podmínky na trati, vítr a sněžení zpomalily přes snahu organizátorů program, a tak jsme z kopce odjeli v 15:45, čili skoro za tmy.

Příští týden nás čekají lokální závody ÚKZ v  Herlíkovicích.

H

Zpět