O nás

Třináct let. Právě tak dlouho poskytujeme dětem špičkové tréninkové zázemí v oblasti zimních sportů.

     Sportovní akademie byla založena 16. 12. 2004 ve Špindlerově Mlýně jako unikátní projekt, jehož cíl byl od počátku jasný a jednoznačný: vzdělávat a vychovávat mladé sportovce, kteří budou maximálně připraveni vstoupit do další etapy svého života, ať již bude spojena se sportem, či nikoliv.

     Zároveň jsme přispěli ke zvýšení atraktivity Základní a mateřské školy ve Špindlerově Mlýně rozšířením sportovních aktivit pro její žáky. Klíčové pro nás bylo a je také zapojení města Špindlerův Mlýn, které nám stále poskytuje potřebnou podporu.

V současné době se staráme již o více než devadesát mladých sportovců, kteří se věnují alpskému lyžování, snowboardingu, freeskiingu, nebo běžeckému lyžování.

    Pod vedením špičkových trenérů, učitelů a dalších odborníků zajišťujeme sportovní přípravu dětí od předškolního věku, až po juniorské kategorie. Aplikujeme kvalitní propracovaný tréninkový systém, který respektuje věk i fyzický vývoj sportovců. Nezaměřujeme se tak pouze na vrcholné výkony, ale jde nám především o všestranný individuální rozvoj osobnosti.

    V uplynulých deseti letech naši svěřenci získali mnoho cenných medailí, titulů i životních zkušeností, což vnímáme jako největší pochvalu a ocenění naší práce. Zároveň jsme hrdí na to, že se podařilo vybudovat tým profesionálních trenérů, kteří dětem věnují všechen svůj čas i energii a děti trénují na vysoce kvalitních sportovištích a v areálech, kam jezdí i vrcholoví sportovci.

     Věříme, že se nám podaří i nadále motivovat děti i jejich rodiče ke sportům, díky kterým je Špindlerův Mlýn u nás i ve světě známý, a že budeme vychovávat mladé sportovce, kteří budou jednoho dne reprezentovat na Olympijských hrách, stejně jako Eva Samková a Klára Křížová, které byly také členkami naší akademie.

Pokud máte zájem dovědět se o Sportovní akademii více nebo se zapojit do našich aktivit, napište nám nebo zavolejte.

 

REFERENCE:

Bc. Vladimír Staruch, starosta města Špindlerův Mlýn

Projekt Sportovní akademie Špindlerův Mlýn byla od počátku vynikající myšlenka, která byla rozjeta k podpoře dětí nejen pro alpské lyžování, běžecké lyžování a snowboarding, ale i pro sport všeobecně. Dnešní děti a mládež mají tak málo pohybových aktivit a proto tento projekt měl nejen u špindlerovských dětí, ale i u dětí z okolních měst a krajů probudit zájem o sport. O to těžší je v současné tíživé finanční situaci tento dobře započatý projekt udržet na stále stejně dobré úrovni.

Lukáš Sobotka, prezident Svazu lyžařů ČR

Sportovní akademie Špindlerův Mlýn je ojedinělým projektem v České republice, který se snaží o prohlubování dovedností zejména dětí a mládeže v lyžování, a to ve všech jeho formách. Svaz lyžařů České republiky je velmi potěšen snahou o kvalitní výchovu dětí v tomto krásném sportu a snaží se takový projekt podporovat. Jen kvalitní zázemí je dobrým základem pro výkonnostní lyžování a tak věříme, že Sportovní akademie bude předávat do systému státní sportovní reprezentace lyžaře, kteří budou následovat věhlas a dobré jméno českého lyžování ve světě.

Čeněk Jílek, ředitel Melida, a.s. - provozovatel Skiareálu Špindlerův Mlýn

Skiareál Špindlerův Mlýn vnímá existenci a fungování Sportovní akademie jako velmi pozitivní činnost pro výchovu dětí a mládeže ke sportu a k aktivnímu využití času. Především z hlediska zimních sportů jsme rádi, že můžeme být naší podporou Sportovní akademii nápomocni hledání a rozvoji mladých talentů, kteří budou šířit dobré jméno našeho střediska a jednou se k nám budou rádi vracet.

Zpět